Cerec Zirconia

Nový koncept zhotovenia zirkónových prác priamo v ambulancii.

Cerec Zirconia je nový koncept zhotovenia zirkónových prác priamo v ambulancii na počkanie. Spracovanie zirkónu bolo vždy výsadou zubných techník vzhľadom na časovo náročný proces sintrovania. S novou pieckou SpeedFire sa sintrovanie veľmi urýchli a je tak možné aj zirkónové rekonštrukcie urbiť v ambulancii na počkanie.

 CEREC Family_English Display (7).jpg (RGB).jpg

Pre tento proces sú nasledovné nové alebo vylepšené komponenty systému:

1. Frézy s novou možnosťou suchého frézovania

frezovanie_za_sucha.jpg M4303564_Cerec MC X mit Absaugung_geschl_Mono_frei.tif (RGB).jpg

Frézovanie zirkónu prebieha za sucha, čo je najvhodnejší proces frézovania zirkónu. Zirkón nie je potrebné po vyfrézovaní sušiť čo opäť prispieva k urýchleniu celého procesu. K fréze je pripojené odsávanie.

 

2. Nová piecka Cerec SpeedFire s displejom

speedfire.jpg zircon_crown.jpg

Nová sintrovacia piecka Cerec SpeedFire je špecialna pec pre pálenie zirkónu. Vďaka indukčnému ohrevu teplota v peci veľmi rýchlo dosiahne viac ako 1500 °C. Celý proces sintrovania zaberie len 10 - 15 minút. Vďaka sieťovému pripojeniu k Cerecu sa všetky údaje o rekonštrukcii automaticky odošlú do piecky, ktorá automaticky zvolí optimálne parametre pálenia. Žiadne programovanie, lekár sa nemusí o nič starať iba spustiť pálenie. Po približne 15 minútach je práca vysintrovaná. Veľkosť komory umožňuje sintrovanie 3 jednočlenných prác alebo 1 trojčlenného mostíka. Piecka má veľmi kompaktné rozmery a zmestí sa do každej ambulancie. Celý proces je možné sledovať na veľkom farbnom displeji.

3. Glazovanie

speed_glaze.jpg glazovanie.jpg

Po vysintrovaní sa môže na rekonštrukciu nasprejovať špeciálna glazúra Cerec SpeedGlaze, ktorá sa napáli v tej istej piecke SpeedFire. Vynálna rekonštrukcia tak získa vysoký lesk.

4. Materiály Cerec Zirconia

cerec_zirconia.jpg 

Cerec Zirconia sú farbené zirkónoxidové bloky z transparentného zirkónu. Majú všetky vlastnosti klasického zirkónoxidu (vysoká pevnosť a odolnosť voči korózii). Indikované sú na práce do 3 členov. Vďaka glazúre speedGlaze sú rekonštrukcie estetické a majú vysoký lesk.

Vlastnosti v skratke:

  • 10 odtieňov podľa VITA
  • 2 veľkosti pre jednočlenné práce a pre mostíky do 3 členov
  • frézujú sa zväčšené a finálny objem nadobnudnú po vysintrovaní v piecke SpeedFire
  • vyžaduje sa minimálna preparácia

 

Zdroje

Hotline: 043 / 428 62 19  Email: office@eudent.sk
Všetky práva vyhradené © 2012-2019 EuDent, spol. s r. o. | Powered by Atom2.