TruNatomy

TruNatomy predstavuje inovatívne, efektívne a komplexné riešenie ošetrenia koreňových kanálikov, ktoré ponúka vysoký výkon, výborný odvod debris v spojení s lepším zachovaním prirodzenej anatómie kanálika a zachovaním štrukturálnej integrity zubných tkanív.

Predstavujeme TruNatomy, novinku od výrobcu Dentsply Sirona, ktorá nadväzuje na tradíciu uspešných riešení v oblasti endodontického ošetrenia. Táto tradícia zahrňuje celosveovo známe a uznávané značky ako sú ProTaper a Wave One, ktoré si získali dôveru svojou spoľahlivosťou a vynikjúcimi výsledkami.

Jedinečná kombinácia vlastností systému TruNatomy bola vyvinutá v rámci partnerstva skúsených lekárov z praxe a lídrov v oblasti endodoncie Dr. Gearga Brudera a Dr. Ove Petersa a vývojových tímov Maillefer research a Research and Development Engineering Dentsply Sirona. TruNatomy kombinuje švajčiarsku precíznosť a pokročilé technické riešenia na základe ktorých ponúka výhody vylepšeného výkonu a väčšieho rešpektu k anatómii zuba.

trunatomy_rodina

Nové riešenie TruNatomy zahrňuje produkty pre každý krok ošetrenia koreňového kanálika, ktoré navzájom hladko spolupracujú:

  • TruNatomy Orifice Modifier - nástroj pre rozšírenie vstupu do kk
  • TruNatomy Glider - nástroj pre glide path (hladkú cestu)
  • Trunatomy Shaping Files - nástroje pre vlastnú preparáciu kk
  • Papierové čapy - špeciálne kalibrované pre nástroje TruNatomy
  • Guttaperčové čapy Conform Fit - špeciálne kalibrované pre nástroje TruNatomy
  • Nová ohybná kanyla TruNatomy pre výplach

TruNatomy-Display_All-Produ

Prístupová kavita

Úspešné ošetrenie kk začína adekvátnym prístupom do dreňovej dutiny. Ideálne riešenie predstavuje prístup ku vstupom do kanálikov s minimálnou stratou dentínu. Zachovaný dentín slúži ako základ pre kvlitnú rekonštrukciu zuba po ošetrení kk. Čím viac dentíne sa počas endoošetrenia zachová, tím viac bude možností pre zhotovenie úspešnej trvalej rekonštrukcie. Preto pre systém TruNatomy doporučujeme konzervatívnu endodontickú kavitu.

conservative_cavity

 orifice_modifier Nástroje TruNatomy Orifice Modifier (020 / .08 /16 mm) vytvaruje vchod a vytvrí ideálne miesto vstupu pre nástroje TruNatomy Glider a TruNatomy Shaping Files. Tento nástroj pripspieva k zachovaniu koronálnej anatómie vďaka svojej flexibilite, priemeru a tepelne upravenej NiTi zliatine. Je tiež ideálny keď kanálik nieje orientovaný vertikálne ale vstupuje pod iným uhlom. Použitie tohto nástroja sa doporučuje v rámci základnej sekvencie nástrojov
 glider Účinnosť preparácie kk je výrazne uľahčená pokiaľ je vytvorená reprodukovateľná hladká cesta (glide path). TruNatomy Glider (017/.02) je špeciálny nástroj pre vytvorenie hladkej cesty. Pracuje pri vyššej rýchlosti z nižším torzným momnetom (500 ot. / min. pri 1,5 Ncm), má 2 rezné hrany.
 truNatomy_sf Preparačné nástroje sú sú k dispozícii v 3 veľkostiach a dĺžkach. Pre väčšinu kanálikov je určený červený nástroj TruNatomy Prime (026/.04). Pre menšie kanáliky je určený TruNatomy Small (020 / .04) a pre väčšie TruNatomy Medium (036/.03). Všetky preparačné nástroj majú tenký tvar (priemer 0,8 mm namiesto 1,2 mm), vystredený priemer, pracujú pri otáčkach 500 ot/min. s torziou 1,5 Ncm. Vyrobané sú zo špeciálne tepelne upravenej NiTi zliatiny, vďaka čomu sú až 3x odolnejšie ako nástroje Protaper Next.
 kanyla

Výplachová kanyla TruNatomy doplňuje systém TruNatomy má 2 postranné otvory, ktoré zaručujú vyvážený výplach a lepšiu kontrolu po celej dĺžke kanáliku. Vyrobená je z mäkkého polypropylénu, čo umožňuje jej ľahké ohýbanie tak aby mohla nasledovať anatómiu kk. Vďaka plastovému telu je kanyla atraumatické pre tvrdé tkanivá. Priemer kanyly je 30G. Pasuje na všetky striekačky Luer Lock

 papieraky Papierové čapy TruNatomy sú nové kónické papierové čapy kaliborvané presne na veľkosti jednotlivých nástrojov. Ciachované, ihneď použiteľné, balené v sterilných baleniach po 5 čapoch.
 gutaper Gutaperčové čapy TruNatomy Conform Fit sú kalibrované tak, aby presne zodpovedali tvarom jednotlivých nástrojov. Vďaka novej technológii výroby majú variabilný konus. 

 

 

Hotline: 043 / 428 62 19  Email: office@eudent.sk
Všetky práva vyhradené © 2012-2020 EuDent, spol. s r. o. | Powered by Atom2.